Znajdujesz się w: Strona główna / Aktualności

Aktualności

2017-05-29

UKS JEDYNKA WRZEŚNIA najlepsza w Wielkopolsce w kategorii "czwórek".

Mistrzostwo Wielkopolski dało naszym siatkarkom awans do finału Mistrzostw Polski. Startujące w turniejach mini siatkówki Kinder+Sport wrześnianki w Poznaniu nie miały sobie równych.

Finał wojewódzki klubowych rozgrywek Kinder+Sport rozegrano w sobotę, 27 maja w Hali Arena W Poznaniu. Startujące w kategorii czwórek reprezentantki UKS Jedynka wygrały swoje wszystkie spotkania w stosunku 2:0 pewnie zdobywając tytuł mistrzowski.

Dziewczynki od pierwszego spotkania prezentowały wysoką dyspozycję, grały pewnie i skutecznie. Każda z zawodniczek zasługuje na pochwałę i awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 26-29 czerwca w Zabrzu to nagroda za 3 lata ciężkiej pracy. Będzie to ostatni turniej, którym zakończą swoją grę w kategorii mini siatkówki.

Czwórki UKS Jedynka Września wystąpiły w składzie: Martyna Świercz, Martyna Fedorowicz, Maria Owczarczak, Emily Ćwiok, Zuzanna Chojnacka.

Drużyna UKS Jedynka startująca w kategorii trójek przegrała 2:0 z Kwilczem, zespołem, który w klasyfikacji końcowej wywalczył srebrny medal. Potem wrześnianki wygrały 2:1 z SKF Poznań i przegrały z SP nr 15 Poznań, późniejszym brązowym medalistą zawodów. W drugiej rundzie trójki UKS Jedynka grały o miejsca 7-9 i tam uległy w stosunku 2:1 Kaliskiej Akademii Siatkówki i UKS-owi Środa Wlkp. plasując się ostatecznie na 9. miejscu.

Trójki UKS Jedynka Września wystąpiły w składzie: Amelia Zdziabek, Marika Krauze, Julia Więcek, Marta Mielcarek.