120 lat czerwonych murów Jedynki

W tym roku nasza szkoła obchodzić będzie 120-lecie swojego istnienia. Jesteśmy wyjątkowi! Wszak to od „Jedynki” wywodzą się inne szkoły podstawowe w naszym mieście.

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni jest placówką oświatową z bogatą tradycją  i licznymi osiągnięciami na wielu różnych płaszczyznach. W tym miejscu wymienić warto choćby tytuły: „Mecenas Ekologii”, „Szkoła z Klasą” czy „Wiarygodna Szkoła”. Na przestrzeni 120 lat działalności nasi uczniowie osiągali sukcesy w konkursach i olimpiadach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim,  ogólnopolskim i międzynarodowym.  Informacje te znajdują się w monografii, przygotowywanej z okazji naszego jubileuszu.

 
Główne uroczystości rocznicowe zaplanowano na 21 października 2023 roku. Na stronie internetowej naszej szkoły systematycznie będą pojawiać się szczegółowe informacje dotyczące obchodów wrzesińskiej „Jedynki”. Zapraszamy do świętowania – absolwentów, rodziców, uczniów, nauczycieli, sympatyków szkoły i tych wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zetknęli się z naszą placówką.
Do zobaczenie w murach dostojnej Jubilatki – 21 października 2023 roku!

Do uroczystości zostało...

Dni
Godziny
Minuty
Agenda 120 lecia budynku szkoły

Zaproszenie

Zapraszamy absolwentów Jedynki do magicznego miejsca, gdzie czas traci swoją władzę, bo niezależnie od tego, czy jest rok 1906, 1972, 2002, czy 2023 – tu codziennie słychać dźwięk dzwonka.

Zachęcamy do udziału w Mszy św., zapraszamy do odwiedzin budynku szkoły od godziny 10.00 do godziny 17.00. Ułatwiając gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowaliśmy ekspozycję zdjęć, dokumentów z minionych lat, gazetki, pamiątki, wystawy prac plastycznych, a wszystko to ku pamięci minionych 120 lat istnienia naszej placówki.

W budynku szkoły można będzie przenieść się w przeszłość, przeglądając szkolne kroniki, odwiedzając wystawy, oglądając bogatą kolekcję pucharów i medali sportowych, śledząc prezentacje multimedialne i wysłuchując opowieści byłych pracowników i absolwentów Jedynki. Już 21 października spotkamy się w kawiarenkach, w których można będzie przy kawie i cieście powspominać szkolne lata.

Hymn SZKOŁY

Choć czas niezmiennie gna w przyszłość
i pcha nas w następny wiek
rośniemy z siłą postępu,
lecz pamiętamy, że:
kiedyś nasi przodkowie,
wierni i dumni z swej ziemi
tworzyli naszą historię
i trwali niezwyciężeni.
Kiedy nasza ojczyzna
wołała gromko pomocy
z ziemi wrzesińskiej wyruszył
waleczny pułk piechoty.

My znamy swoją historię,
choć mamy niewiele lat,
jesteśmy uczniami szkoły,
która patrona ma.
Duma nas dziś rozpiera,
że w szkolnych murach jest z nami
pamięć o bohaterach,
co trwali niepokonani.
Słów wielu nie potrzeba,
bo każdy uczeń wie o tym,
Ze naszej Szkoły patronem –
Sześćdziesiąty Ósmy Pułk Piechoty.

Wspomnienia