Biblioteka

Księgozbiór biblioteki

Księgozbiór naszej biblioteki liczy ponad  23 tysiące voluminów.

Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Oferujemy lektury, literaturę piękną dla dzieci
i młodzieży, literaturę popularnonaukową, którą poznać można dzięki dużej ilości albumów (zwierzęta, rośliny, miasta, środki transportu, parki i skarby narodowe 
i świata). Posiadamy również zbiory wierszy, bajek i baśni dla najmłodszych oraz nowości beletrystyczne dla starszych uczniów.

Księgozbiór podręczny to encyklopedie, słowniki, informatory, atlasy, leksykony  i albumy oraz czasopisma popularnonaukowe, czasopisma dla dzieci, młodzieży, i nauczycieli. Nasz księgozbiór jest cały czas uzupełniany nowościami.

Projekty, akcje, konkursy

Biblioteka uczestniczy w różnych projektach, akcjach i konkursach ogólnopolskich, pozwalając zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę naszym uczniom.

Mają one  na celu m.in. rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, literackich, uwrażliwienie  na piękno i bogactwo języka ojczystego. W przeszłości w bibliotece odbywały się spotkania autorskie, np. z panią Agnieszką Frączek czy Grażyną Bąkiewicz. 

Nasz oddział przygotowuje przyjęcie nowych uczniów do grona czytelników, wystawki nowości  książkowych, gazetki propagujące czytelnictwo. Organizuje zajęcia głośnego czytania dla uczniów oraz prowadzi zajęcia czytelnicze.

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek 7:45 – 16:00
wtorek 7:45 – 16:00
środa 7:45- 16:00
czwartek 7:45 – 16:00
piątek 7:45 – 15:00

nauczyciele bibliotekarze:
mgr Bogumiła Górna
mgr Renata Kubczak
okładka opisanej książki

„Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martin Widmark, HelenaWillis

Seria opowiada o przygodach dwójki dzieci - Lassego i Mai, którzy żyją w małym miasteczku Valleby i prowadzą swoje biuro detektywistyczne. Pomagają komisarzowi policji rozwiązać rozmaite zagadki.

„Babcia na jabłoni” Mira Lobe

Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie? Cóż jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Książka ta to pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

zdjęcie okładki opisanej książki

„Matylda” Roald Dahl

Nie ma tu zwykłej szkoły – jest za to dyrektorka, która w wolnym czasie… rzuca uczniami na odległość. Nie ma troskliwych rodziców – tylko mama i tata zajęci oglądaniem telewizji. Ale jest za to prawdziwy geniusz, Matylda, która przeczytała wszystkie książki w bibliotece i wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym!

„Zosia i jej zoo” Amelia Cobb

Dla młodszych czytelników. Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym, gdzie zawsze dzieje się coś ekscytującego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt. Jest to jej największy sekret.