Działania w ramach Promocji Zdrowia

Małgorzata Kaczmarek
23 listopada, 2022
Działania w ramach Promocji Zdrowia
Miesiąc listopad upłynął w klasach pierwszych pod hasłem zdrowia.

W dniach 07.11. i 09.11 w naszej szkole gościliśmy p. dr Małgorzatę Dłużewską, wykładowcę Akademii Kaliskiej -Wydział Społeczno-Techniczny we Wrześni, specjalistę ds. Nauk o Zdrowiu. Celem spotkań było przekazanie dzieciom zasad zdrowego stylu życia. Pani dr przedstawiła prezentację nt ,,12 zasad zdrowego odżywiania „. Dzieci żywo reagowały na postawione pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Z dużym zaangażowaniem rozwiązywały zagadki tematyczne. Nie zabrakło drobnych nagród, a każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy dyplom. Zajęcia przebiegły w miłej, przyjaznej atmosferze. W dowód wdzięczności uczniowie podziękowali Pani dr brawami, symbolicznym kwiatkiem i laurką. Obiecali, że na co dzień będą stosować poznane zasady.

W Dniu Zdrowego Śniadania 08.11. dzieci mogły sprawdzić w praktyce swoje umiejętności kulinarne, przygotowując ,,zdrowe kolorowe kanapki”. Wszystkie prezentowały się świetnie, a do tego były bardzo pyszne.

Na kolejnych zajęciach dzieci uzupełniały Piramidy Zdrowia i recytowały wiersz ,,Zdrowym być”, wykazały się kreatywnością, wykonując ,,warzywne ludziki”

oraz sprawnością ruchową podczas gier i zabaw ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl