Dzień Ziemi

Zespół przyrodników
27 kwietnia, 2022
Dzień Ziemi

25 kwietnia w SSP1 świętowaliśmy Dzień Ziemi. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w różnych aktywnościach, których celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że przyszłość naszej Planety zależy od nas. Hasłem przewodnim były strofy wiersza Agnieszki Osieckiej „Róbmy coś, co by zależało od nas!”

Tego dnia młodzież zwiedzała wystawę posterów naukowych, które wykonały klasy VII i VIII. Uczniowie  wcześniej przeprowadzili doświadczenia ekologiczne. Niektóre grupy prezentowały doświadczenia na żywo. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja „wybuchającego” wulkanu klasy VIII e. Zespoły IV-VI prezentowały ekologiczną biżuterię, piramidy żywienia i talerze pełne zdrowia. Kolejną aktywnością była rywalizacja klas na płaszczyźnie wiedzy ekologicznej, połączona z aktywnością fizyczną. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew i ptaków, segregowali odpady, rozwiązywali ekologiczne rebusy, układali puzzle, uczestniczyli w sztafecie. Był też czas na filmy ekologiczne, zapoznanie się z treścią wiersza A. Osieckiej „Róbmy coś” i na dyskusję, co zależy od nas.

Finałem całej imprezy był happening „W obronie ekologii”, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie. Każdy miał zielone elementy stroju, niektórzy nawet włosy. Klasy zaopatrzone były w zielone baloniki, instrumenty muzyczne i transparenty. Maszerowaliśmy w okolicach szkoły, po czym wszyscy spotkaliśmy się na boisku. Grupa tancerzy z naszej szkoły pod kierunkiem trenerki Hajdasza zaprezentowała, w bardzo energetyczny sposób, układ taneczny „Z ekologią bądź na ty!”

https://youtu.be/LoWfxOGUS2E

 

Większość osób włączyła się do wspólnej zabawy i mimo braku słońca było wesoło i ekologicznie

 

 

 


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl