Mikołajkowe klimaty w oddziale przedszkolnym 0a

Małgorzata Kaczmarek
16 grudnia, 2021
IMG-20211215-WA0011
„Każdy może zostać Świętym Mikołajem”- to hasło towarzyszyło Supersmykom już od końca listopada.

Dzieci uczyły się empatii i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, włączając się w liczne akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły.

Jedną z nich była zbiórka „Góra Grosza”, w której to gromadziły „złote” grosiki w specjalnie przygotowanych słoikach pomagając dzieciom z domów dziecka. W Dniu Piżamy z kolei solidaryzowały się z chorymi rówieśnikami przebywającymi w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Ideę wolontariatu mogły poczuć same, biorąc udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez nieco starsze szkolne koleżanki. Uczestniczyły też w akcji „Ile waży św. Mikołaj?” organizowanej w celu wsparcia wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Wreszcie w Mikołajki 6 grudnia poznały historię legendarnego św. Mikołaja, który poświęcił swój majątek i czynił dobro na ziemi, pomagając ludziom ubogim. Supersmyki ubrane tego dnia w mikołajkowe czapeczki same mogły poczuć się pomocnikami Mikołaja. Wspaniały mikołajkowy dzień upłynął na wspólnym ubieraniu klasowej choinki oraz spotkaniu z niezwykłym gościem – Mikołajem, który przyniósł wspólny prezent dla wszystkich dzieci – kręgle oraz słodkości.

Supersmyki poczuły już magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wiedzą, że najlepszy prezent, to taki prosto od serca, niekoniecznie kupiony w sklepie, ale zrobiony przez nas samych. Pamiętają, że pomoc należy nieść innym nie tylko od święta, ale każdego dnia.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl