POMOC UKRAINIE – ZBIÓRKA TRWA

Anna Zjeżdżałka and Mariola Cieślak
1 marca, 2022
plakat
Sytuacja związana z wojną w Ukrainie poruszyła serca mieszkańców naszego kraju, w tym powiatu wrzesińskiego. Lawina pomocy, zwłaszcza w postaci zbiórek darów, przybrała niewyobrażalną skalę. Polacy po raz kolejny udowodnili ogromną solidarność i życzliwość. Wszelakie wsparcie musi być okazywane w sposób rozsądny, aby pomoc miała realny wymiar. Po kilku dniach od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji wiemy już, jakie produkty i przedmioty są potrzebne.

Zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego na terenie powiatu wrzesińskiego niebawem uruchomiony zostanie magazyn gromadzący materialną pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno tych, którzy szukają schronienia w naszym kraju, jak i tych, którzy pozostali w swojej ojczyźnie. Wszelkie działania związane z pomocą Ukrainie będzie koordynował Wielkopolski Urząd Wojewódzki – punkt w Grzymysławicach będzie stanowił łącznik między gminnymi miejscami zbiórek i darczyńcami mieszkającymi w naszym powiecie a oczekującymi wsparcia Ukraińcami.  Nasza szkoła zebrane dary przekaże właśnie we wskazane przez wojewodę miejsce. Ofiarowane dary obywatelom Ukrainy zostaną przekazane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki zgodnie z realnymi potrzebami. Listę produktów i środków można znaleźć na plakacie.

Wszystkich, którzy byliby gotowi wesprzeć magazyn w Grzymysławicach jako wolontariusze, prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy pod adresem pomocukrainie@wrzesnia.powiat.pl. Główne zadania ochotników będą polegały na przyjmowaniu darów, ich segregowaniu i przygotowywaniu do dalszego transportu. Planuje się, że punkt będzie działał w godz. 12-18. Prosimy, aby zgłaszając się do pomocy, wskazać orientacyjną dyspozycyjność i numer telefonu kontaktowego.

***

Wielu obywateli Ukrainy szuka w Polsce schronienia przed wojną. Mieszkańców powiatu wrzesińskiego, którzy dysponują miejscem i byliby chętni przyjąć kogoś pod swój dach, prosimy o zgłaszanie się drogą mailową pod adres pomocukrainie@wrzesnia.powiat.pl z informacją, ilu osobom są w stanie udzielić schronienia. Pod ten sam adres można też zgłaszać informacje o obywatelach Ukrainy, którzy potrzebują bezpiecznej kwatery, podając przy tym liczbę osób, ich wiek (co ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci, które zostaną objęte obowiązkiem szkolnym) oraz numer kontaktowy.

We wszelkich sprawach związanych z pomocą Ukrainie można również kontaktować się z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrześni, tel. (61) 640 44 33, (61) 640 45 32 lub tel. kom. +48 605 339 905 oraz Wydział Promocji, Spraw Społecznych i Sportu, (61) 640 44 73.

Zapraszam do włączenia się w akcję, jednocześnie przypominając iż w naszej szkole zbiórka trwa do 04.03.2022 roku.

 

 


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl