W życiu piękne są tylko chwile…

Małgorzata Jędraszak and Karolina Goźdź - Pawłowska
25 października, 2023
120lecie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr1
120lecie Samorządowej Szkoły Podstawowej nr1
W życiu piękne są tylko chwile…
…a tych nie zabrakło podczas obchodów 120-lecia powstania czerwonych murów Jedynki, które rozpoczęły się już w środę Rajdem Patrona Szkoły. Kolejnego dnia, w czwartek został rozegrany Turniej Piłki Nożnej. Natomiast 21 października w kościele farnym o godz. 10.00 odprawiona została msza święta. Po niej wszyscy uczestnicy w asyście Wrzesińskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Jacka Rybczyńskiego przeszli przed budynek Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1, aby tam odśpiewać hymn Polski. W auli szkoły p. dyrektor Arleta Nowak przywitała przybyłych gości.

Jak na Jubilatkę przystało, szkoła otrzymała odznakę honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”, którą w imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego p. Czesław Kruczek wręczył p. Arlecie Nowak. Okolicznościowe odznaki otrzymali również przybyli na tę uroczystość goście: Irena Lisiak, emerytowana nauczycielka i propagatorka ruchu harcerskiego, oraz dwóch zasłużonych absolwentów szkoły: Andrzej Smodlibowski i Marian Torzewski. Statuetkami zostali wyróżnieni przyjaciele szkoły: Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Robert Gaweł, Wielkopolski Kurator Oświaty, burmistrz Wrześni Tomasz Kałużny, starosta wrzesiński Dionizy Jaśniewicz, byli dyrektorzy – Gabriela Józwiak-Dudek, Tadeusz Zemło i Zbigniew Dzierżyński, regionalista i dyrektor Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich Sebastian Mazurkiewicz, polonista i fotograf Mirosław Jadryszak, grafik Jarosław Czyż oraz informatyk Zbigniew Karwasiński. Uhonorowano również trzech absolwentów z rocznika 1947/1948: Henryka Kieretę, Eugeniusza Paterkę oraz Zygmunta Zielińskiego.
Publiczności zaprezentowany został film „Jedynka moja szkoła” ukazujący, m.in. pięć pokoleń uczęszczających do Jedynki.
Po części oficjalnej w koncercie wystąpili laureaci I Powiatowego Festiwalu Piosenki Jarosława Kukulskiego oraz Natalii Kukulskiej. Na zakończenie zagrali absolwenci tworzący zespół Kryształek, którzy wprawili gości i nauczycieli we wspaniały nastrój, wykonując covery znanych wszystkim utworów.

Jubileusz SSP1 był okazją do spotkania się po wielu latach z dawnymi kolegami i koleżankami, nauczycielami, wychowawcami. Przyjemnej i miłej atmosferze do rozmów sprzyjały przygotowane specjalnie na tę okoliczność kawiarenki w salach lekcyjnych. Nie zabrakło wzruszeń oraz śmiechu podczas oglądania kronik szkolnych i wystaw ze zdjęciami na korytarzach. W historii zapisane zostały zdjęcia, które można było wykonać na okolicznościowych ściankach.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl