Wycieczka do Safari ZOO – Borysew Klasa IIb, IId, IIIa

Renata Jakubowska
19 czerwca, 2023
Wycieczka do Borysewa
W piątek – 16 czerwca 2023r. wybraliśmy się wraz z naszymi opiekunami do Safari ZOO w Borysewie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że czeka tam na nas wiele atrakcji. Pogoda dopisała, więc mogliśmy ruszać po przygodę. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego rozpoczęliśmy od przejażdżki ZOO kolejką. Z jej okien mogliśmy podziwiać zwierzęta z różnych stron świata. Podczas jazdy widzieliśmy wiele gatunków zwierząt żyjących na różnych kontynentach, m.in.: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, małpy, krokodyle, warana papuaskiego, tapira, serwale, białe wielbłądy, pumy, rysie, kangury, lemury, białe wilki i wiele innych.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było kino 7D, gdzie mogliśmy obejrzeć film „Atak rekina” oraz „Tajemnicze podziemie” – oba filmy wywołały sporo emocji. Po filmie zawitaliśmy do Mini Zoo – tam każdy z nas miał okazję pogłaskać i nakarmić niesforne kózki.
Następną atrakcją, którą mogliśmy oglądać, było pokazowe karmienie Dawida – foki oraz pelikanów różowych – Baba. Podziwialiśmy sztuczki, jakie potrafi wykonać Dawid z piłeczkami i obręczami, żeby tylko dostać smaczną rybkę.
Następnie spacerkiem udaliśmy się w głąb ogrodu zoologicznego, gdzie z bliska mogliśmy zobaczyć żyjące tam zwierzęta. Szczególnie spodobały nam się surykatki szare i ich figle.
Doskonałym podsumowaniem naszej wycieczki było wybieranie i kupowanie pamiątek. Po zakupach udaliśmy się na pyszny obiadek, po czym zmęczeni, ale bardzo zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do Wrześni.
Udana pogoda, bliskość natury oraz niezapomniane atrakcje sprawiły, że Safari ZOO

w Borysewie na długo pozostanie w naszej pamięci.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl