Pasowanie na ucznia

Joanna Jaskólska and Bogumiła Górna
24 września, 2021
pierwszoklasiści siedzący na apelu w auli szkolnej

W dniu 24 września 2021 r. odbyło się pasowanie na ucznia.

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas I. Pasowanie  to jedno z najważniejszych wydarzeń w szkolnym życiu pierwszoklasisty. Od tego dnia każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem, czyli pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się wniesieniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. W ten sposób zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Największym przeżyciem dla dzieci był moment pasowania. Pani Dyrektor Arleta Nowak  poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka  zamieniała go w prawdziwego ucznia.  Na koniec uczniowie z rąk Pani Wicedyrektor Aleksandry Wajler otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne i upominki.

To był wyjątkowy dzień dla najmłodszych wychowanków, którym życzymy sukcesów i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły. Uroczystość prowadzili uczniowie Samorządu Uczniowskiego Idalia Zjeżdżałka z klasy 8e i Filip Olesiak z klasy 8d.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl