Lekcja z Mistrzem

Aneta Knopkiewicz, Ilona Zielińska-Czubek and Iwona Nowak
23 września, 2021
trzy sportsmenki siedzące na auli szkolnej przy ławkach uczniowskich

Kolejny raz w naszej szkole odbyły się zajęcia z projektu „Lekcja z Mistrzem”.

Tym razem gośćmi specjalnymi były dwie nasze absolwentki, siostry Paulina i Martyna Guzowskie oraz Marika Majewska. Panie ubrane w barwy narodowe przedstawiły uczniom i nauczycielom zarys swojej sportowej kariery, a szczegółowo opowiedziały o mijającym sezonie, bogatym w starty i rekordy.

Pani Paulina Guzowska jest multimedalistką Mistrzostw Polski w biegach sprinterskich, a w tym sezonie wraz z koleżankami wywalczyła kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie i tym samym zapisała się w historii wrzesińskiego sportu jako kolejna olimpijka. Poleciała do Tokio ze sztafetą 4 x 100 metrów. Obecnie jest zawodniczką klubu AZS-AWF Katowice, a w przyszłości planuje pracować z młodzieżą jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener lekkiej atletyki.

Pani Martyna Guzowska ma na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Polski, a w tym roku rozpoczyna studia podobnie jak siostra na uczelni w Katowicach. Jej celem jest ciągły progres i praca nad formą z dala od kontuzji.

Pani Marika Majewska w tym roku także zmienia klub i trenera, a na studia dietetyczne wybiera się do Gorzowa. Za swój największy sukces uważa brąz na Mistrzostwach Europy w biegu na 100 m przez płotki i XIV miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Nairobi.

Trzeba podkreślić, że wszystkie sportsmenki swoją przygodę zaczynały od sukcesów w czwartkach lekkoatletycznych, na które chętnie uczęszczają nasi uczniowie. W ramach spotkania młodzi uczestnicy lekcji rozmawiali z mistrzyniami, które dzieliły się z nimi swoją pasją, a także otrzymali autografy i robili pamiątkowe zdjęcia ze swoimi sportowymi idolami. Pani Paulina przygotowała konkurs i wręczyła zwycięzcom emblematy TOKIO2020. Po prelekcji przeszliśmy do hali sportowej, gdzie zawodniczki przeprowadziły pokazowy trening dla uczniów. Wszyscy byli zadowoleni i już czekają na kolejne spotkania. Bardzo dziękujemy naszym Mistrzyniom za poświęcony czas i życzymy im spełnienia sportowych (i nie tylko) marzeń.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl