28 edycja Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER Joy of moving

Ilona Zielińska-Czubek
28 marca, 2022
siatkarki z trenerką Iloną Zielińską-Czubek
Rewelacyjnie spisały się zawodniczki klasy sportowej IVc, które w rozgrywanym turnieju w Środzie Wielkopolskiej uzyskały awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Wielkopolski Kinder Joy of Moving. Do zawodów przystąpiły 23 ekipy. Grano system grupowym i tutaj zespół KPS Progress SSP1/1 wygrał wszystkie spotkania z: UKS Środa 1, UKS PUMA Komorniki 4, SPS Konspol Słupca 1, KPS Progress SSP3/2 oraz LZS Piast Kobylnica, uzyskując prawo do gry o miejsca 1-4. KPS Progress SSP1/2 pokonał w grupie SPS Konspol Słupca 2, KS Sokoły Kostrzyn 3, KS Volley Turek, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, SPS Konspol Słupca 4, a uległ KS Sokoły Kostrzyn 1, co dało szansę gry o miejsca 5-8. W rundzie finałowej KPS Progress SSP1/2 wygrał wszystkie swoje pojedynki z UKS Środa 1, UKS Olimp Września oraz KPS Progress SSP3/2. Natomiast zespół KPS Progress SSP1/1 pokonał KPS Progress SSP3/1 i KS Sokoły Kostrzyn 2, a przegrał z KS Sokoły Kostrzyn I. Ostatecznie oba nasze zespoły awansowały do kolejnej rundy rozgrywek, a najbardziej cieszy fakt, że na boisku nasze zawodniczki zostawiają serce do gry i walczą do ostatniej piłki.