„Owocne” Czwartki Lekkoatletyczne

Aneta Knopkiewicz and Iwona Nowak
27 maja, 2023
W ubiegłym tygodniu zakończyła się powiatowa, wiosenna tura XXIX Czwartków Lekkoatletycznych. Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci i młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” jest promowanie systematycznej pracy, prowadzącej do osiągania wartościowych rezultatów sportowych. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży”. Całość składa się z imprez jesiennych, wiosennych oraz finału miejskiego. Ogólnopolski Finał Grand Prix zorganizowany zostanie w czerwcu  2023.

Uczestnicy

Zawody prowadzone są w trzech kategoriach wiekowych oddzielnie dla dziewcząt i chłopców:

I grupa wiekowa 13 lat – 2010

II grupa wiekowa 12 lat – 2011

III grupa wiekowa 11 lat i młodsi – 2012

Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach (jednej biegowej i jednej technicznej). Dotyczy to także zawodów finałowych w poszczególnych miastach.

Konkurencje

Rocznik 2010:

Dziewczęta:    60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą – 2 kg, ;

Chłopcy:         60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową, pchnięcie kulą – 3kg;

Rocznik 2011, 2012 i młodsi:

Dziewczęta:    60 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową;

Chłopcy:         60 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową.

Zasady kwalifikacji do Finału Ogólnopolskiego

Prawo startu w Finale Ogólnopolskim Grand Prix uzyskają zawodnicy, którzy uczestniczyli przynajmniej w pięciu zawodach i w finale miejskim.

We wrzesińskim finale powiatowym Czwartków LA startowali uczniowie naszej szkoły. Mateusz Gościej w rzucie piłeczką palantową wywalczył złoty medal i zakwalifikował się do startu w Finale Ogólnopolskim GrandPrix – z rewelacyjnym wynikiem 67m. Podobnie Weronika Machyńska, która w skoku w dal i biegu na dystansie 300m nie miała sobie równych. Edyta Majchrzak wygrała rywalizację w rzucie piłeczką palantową oraz zajęła III m w biegu na dystansie 300m. Benita Śniatała zdobyła brązowy medal w biegu na dystansie 600m, a Aleksander Kempiak zajął V m w sprincie na 60m.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów

oraz najlepszym awansu do Finału Ogólnopolskiego GrandPrix Czwartków Lekkoatletycznych.