Brązowi medaliści Mistrzostw Wielkopolski.

Katarzyna Wyrozumialska
14 maja, 2024
Siatkarze SSP1

Finał Mistrzostw Wielkopolski XXV IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ w piłce siatkowej chłopców.
10 maja 2024r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni odbył się Finał Wojewódzki w piłce siatkowej chłopców w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej 🏐. W turnieju wzięły udział 4 najlepsze drużyn z Wielkopolski wyłonione drogą eliminacji.
Zawody rozgrywane były na 2 boiskach i przeprowadzone zostały zgodnie z regulaminem SZS „Wielkopolska”, półfinały odbyły się wg klucza: I zespół z grupy A z II zespołem z grupy B i II zespół z grupy A z I zespołem z grupy B. W finałach zwycięzcy grali o I miejsce natomiast pokonani walczyli o miejsce trzecie.
Pierwszy mecz uczniowie SSP 1 Września zagrali z SP 34 Poznań, niestety przegrali go 1:2 i tym samym została nam walka o brązowy medal, gdzie wygraliśmy z SP 2 Piła 2:1.
Klasyfikacja końcowa:
1. SP 6 Piła
2. SP 34 Poznań
3. SSP 1 Września
4. SP 2 Piła.
Naszą szkołę reprezentowali:
▶️Mikołaj Komisarek ▶️Adrian Kozera ▶️Fabian Pluciński ▶️Filip Graczyk ▶️ Patryk Kosmowski ▶️Marcin Iglewski ▶️ Marcel Zdziennicki ▶️Franciszek Jaworski ▶️Brajan Lepczyk ▶️Borys Janiszewski ▶️Filip Jóźwiak ▶️Fabian Ratajczyk
W turnieju wyłoniono najlepszych zawodników drużyny, tytuł ten uzyskał w SSP 1 Patryk Kosmowski, natomiast Mikołaj Komisarek dostał wyróżnienie za najlepszego przyjmującego całego turnieju. Jeszcze raz gratulacje.
Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką.