Ćwiczeń więcej, mniej siedzenia – doznasz prędzej uzdrowienia

Ilona Zielińska-Czubek
15 sierpnia, 2021
Napis więcej ćwiczeń
Napis więcej ćwiczeń

Koronawirus spowodował, że nasza naturalna aktywność związana ze stylem życia została wywrócona do góry nogami. Jak powinniśmy zachować się, jeśli nie chcemy rezygnować z aktywności fizycznej, równocześnie nie podejmując zbędnego ryzyka?

U osób, które regularnie ćwiczą – minimum 3 razy w tygodniu zdecydowanie sprawniej funkcjonuje układ odpornościowy i krwionośny, poprawia się wydolność organizmu, dotlenia mózg i komórki ciała oraz poprawia się stan zdrowia psychicznego. Nie rozleniwiajmy się, nie popadajmy w bezczynność. Nie musimy cały czas patrzeć w ekran telewizora czy komputera. Zorganizujmy sobie swoją indywidualną walkę z wirusem. Nie trzeba przy tym ograniczać się do konkretnych zestawów ćwiczeń. Dla osób nieaktywnych nie mających jakichkolwiek nawyków aktywności fizycznej, wystarczające może okazać się wykonywanie codziennych obowiązków domowych wymagających ruchu. Nastawienie optymistyczne ma bardzo istotne znaczenie, odpowiedzialnie, ale z dawką humoru możemy sobie łatwiej poradzić z niedogodnościami epidemii koronawirusa. Ruch jest w stanie zastąpić wiele leków, natomiast żaden lek nie zastąpi ruchu. Zabierz najbliższych na spacer, bieg lub jazdę rowerem na świeżym powietrzu i bądź zdrów.

Uczennice klasy sportowej 8c nie rezygnują z aktywności fizycznej. Ola i Zuzia trenują piłkę siatkową i w krótkich filmikach pokażą Wam jak można bezpiecznie trenować w domu. Powodzenia!!

Ćwiczenia do pracy w domu cz. 1

Ćwiczenia do pracy w domu cz. 2


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl