Droga do wolności…

Małgorzata Jędraszak
10 listopada, 2023
Droga do wolności..
Droga do wolności..
… to hasło przewodnie akademii, która upamiętniła odzyskanie przez Polskę niepodległości. 10 listopada w naszej szkole uczciliśmy 105. rocznicę tego jakże ważnego dla nas i naszego kraju wydarzenia.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu Szkoły. Uczniowie klasy 4b oraz 4c, przypominając wydarzenia historyczne, przybliżyli koleżankom i kolegom drogę, jaką Polacy musieli pokonać, aby odzyskać wolność spod rąk trzech zaborców. Fakty z naszej historii i recytacje przeplatane były śpiewaniem pieśni patriotycznych ze współczesnymi utworami muzycznymi nawiązującymi do wolności. Wolność i demokracja nie są wartościami danymi raz na zawsze, dlatego szanujmy symbole narodowe i cieszmy się, że możemy żyć w wolnym i demokratycznym kraju.

Nad treścią merytoryczną, prezentacją multimedialną oraz oprawą muzyczną czuwały panie: Agnieszka Gościniak, Małgorzata Jędraszak i Roma Wróblewska.

W ramach akcji „Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele uroczyście odśpiewali hymn Polski na boisku szkolnym. Aby uczcić tych, którzy zginęli w walce o upragnioną wolność i niepodległość, uczniowie z klasy 8b złożyli kwiaty pod pomnikiem 68. Pułku Piechoty, natomiast kl. 8c – pod pomnikiem Powstańców Wlkp. na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl