„Dwa ognie usportowione” ;)

Iwona Nowak
22 maja, 2022
drużyna Dwa Ognie
Reprezentacja szkoły, złożona z uczniów klas czwartych (4c sportowa), wzięła udział w Mistrzostwach Miasta i Gminy Września w grze „Dwa ognie usportowione”. Turniej był częścią obchodów Dnia Patrona SSP2 we Wrześni – nosi ona imię Dzieci Wrzesińskich (właśnie 20 maja upłynęła kolejna rocznica wydarzeń we Wrześni).

W zawodach wzięło udział siedem zespołów z gminnych szkół: SSP1, SSP2, SSP3, SSP6, SSP Chwalibogowo, SSP Kaczanowo, ZS Grzybowo. Każda drużyna składała się z 7 dziewcząt i 7 chłopców. Gra usportowiona polegała na tym, że zespół wyznaczał 3 „matki”, które (po zbiciu) zmieniały się z zawodnikami z pola.

Rywalizacja odbywała się we wspaniałej atmosferze, dopisała aura a zawodnicy stosowali się do zasad fair play.

Skład naszej ekipy: Claudia Kępczyk, Maja Szymańska, Julia kamińska, Maja Wardeńska, Zofia Pecyna, Ewa karska, Zofia Fratczak, Kamil Mikołajczak, Antoni Polityło, Jan Wojtaszek, Wojciech Szewczyk, Stanisław Bibel, Łukasz Rolewicz i Aleksander Kempiak.

Drużyna spisała się doskonale, zajęła III miejsce w licznej stawce i otrzymała dyplom, medale oraz nagrodę rzeczową – piłkę do dodgeball i kolorowe znaczniki.

Gratulacje!!!

Iwona Nowak


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl