Jak karnawał, to tylko u Supersmyków!

Małgorzata Kaczmarek
3 marca, 2022
IMG-20220302-WA0027
Karnawał to czas pełen radosnych zabaw, który sprzyja integrowaniu zespołu, zacieśnianiu między dziećmi więzi koleżeńskich. Rozpoczyna się wraz z Nowym Rokiem, a kończy „śledzikiem”, czyli wielkopolskim „podkoziołkiem”.  

Nasze Supersmyki przeżyły ten okres bardzo intensywnie i emocjonująco.  

W poniedziałek 14 lutego Supersmyki obchodziły Walentynki – Święto Zakochanych. W grupie  królował kolor czerwony – kolor miłości i przyjaźni, a cały dzień stał się okazją do wspólnej radosnej  zabawy i  pokazania, jak dobrze  jest nam razem. Na dzieci czekał quiz tematyczny, humorystyczne rymowanki oraz słodkości w kształcie serca. Od rana Supersmyki  z niecierpliwością wyczekiwały na okryte tajemnicą liściki, które wcześniej wykonały na walentynkowych warsztatach i wrzuciły do szkolnej skrzynki.  Kartki, czerwone serca z motywem amorka czy ulubionych postaci z bajek, dotarły do adresatów wraz z walentynkową  pocztą. 

Tłusty czwartek to jeden z najsłodszych dni w roku. Jak mówi tradycja, każdy z nas powinien zjeść tego dnia przynajmniej jednego słodkiego pączka. Nie zapomniały o tym Supersmyki  – z  apetytem pałaszowały pączki, aby zapewnić sobie szczęście i powodzenie przez kolejny rok. 

W piątek 25 lutego  odbył się w oddziale Supersmyków  grupowy balik karnawałowy.  Sala zajęć  pełna  kolorowych  balonów, światełek i serpentyn wyglądała niczym z bajki, a dzieci miały okazję do zaprezentowania się w przebraniach swoich ulubionych bohaterów. Wszystkie Supersmyki wyglądały prześlicznie. Atrakcją baliku były konkursy: „taniec na gazecie”, „taniec z balonami”, „brakujące krzesełko”.  Pośród tańców prym wiodła samba, a na stołach nie zabrakło słodkich pyszności.   

Wszystko, co dobre, szybko się kończy.  Do zobaczenia  za rok na kolejnych karnawałowych szaleństwach! 

 


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl