Lekcja z Mistrzem

Ilona Zielińska-Czubek
16 sierpnia, 2021
Paulina Guzowska podczas zawodów

W ramach projektu „Lekcja z Mistrzem” naszym kolejnym gościem był nie kto inny, jak absolwentka SSP nr 1, która w ubiegłym tygodniu wywalczyła złoty medal w Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Paulina Guzowska została halową mistrzynią Polski na 200 m! Wrześnianka w Toruniu dwukrotnie biła swój rekord życiowy. Wychowanka trenera Andrzeja Pujdaka w biegu eliminacyjnym pierwszy raz złamała barierę 24 sekund. Do finału weszła z drugim czasem, ale w decydującym biegu nie dała już szans rywalkom. Jedno okrążenie pokonała w świetnym czasie 23,76s.

Nasza sprinterka opowiedziała dziewczynom z kl. VIII c o swoich pierwszych sportowych krokach oraz planach na przyszłość. Zachęciła do biegania, co w dzisiejszych czasach jest najbardziej dostępnym sposobem aktywności fizycznej. Następnie Paulina poprowadziła lekcję, podczas której demonstrowanych było wiele ciekawych gier i zabaw uczących podstawowych elementów lekkiej atletyki.

Paulina obecnie trenuje w AWF Katowice i odbywa praktyki w naszej szkole pod przewodnictwem Pani Anety Knopkiewicz. Trzymamy kciuki za kolejne tytuły mistrzowskie!