My mamy kota na punkcie kota!

Karolina Goźdź - Pawłowska
9 maja, 2022
Mamy kota na punkcie kota
Mamy kota na punkcie kota
Dziś do naszej szkoły przybyli niezwykli goście wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi.

Uczniowie klas 1 mieli okazję posłuchać interesującego wykładu na temat najpopularniejszych kocich ras, pochwalić się znajomością kocich bohaterów z kreskówek, zinterpretować znaczenia przysłów związanych z kotami oraz zobaczyć na żywo koty trzech ras: sfinks, ragdoll oraz devon rex.

Hodowcy dołożyli wszelkich starań, by każdy miał możliwość podejścia do wszystkich zwierząt, dotknięcia ich, a nawet ucałowania. Okazało się, że kotki były bardzo łase na nasze pieszczoty, a rączek do nich nie brakowało.

Na koniec spotkania otrzymaliśmy propozycję dołożenia cegiełki do tegorocznego Pokazu Kotów Rasowych i przygotowania kocich rysunków, które ozdobią salę wystawową. Będziemy niezwykle dumni, widząc prace uczniów właśnie naszej szkoły podczas tego wydarzenia!

Co należy zrobić? Chętni uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym wzięli udział w spotkaniu, przygotowują pracę plastyczną z wizerunkiem kota. Stworzone dzieła należy oddać do wychowawcy klasy najpóźniej do najbliższego piątku, tj.13.05. Prace mogą być wykonane dowolną techniką w formacie nie większym niż A3. Oddając pracę, pamiętamy o jej podpisaniu: imieniem, nazwiskiem oraz klasą. Dlaczego jest to tak ważne? W następnym tygodniu jury wybierze spośród wszystkich dostarczonych prac zwycięzcę, który otrzyma od naszych miłych gości 2 bilety wstępu na  Pokaz Kotów Rasowych, który odbędzie się 22 maja w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Kaliskiej 2a we Wrześni!

Czekamy na Wasze prace!


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl