NOWY ROK SZKOLNY – NOWY SUKCES MIKOŁAJA

Mariola Cieślak
20 września, 2022
W miniony weekend uczeń klasy 8d Mikołaj Przyjemski wziął udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach, które odbywały się w Stargardzie, wzięło udział 400 zawodników z 40 klubów. Pojawiły się składy drużyn z Czech, Niemiec oraz zawodnicy z Ukrainy. W kategorii wagowej 57 kg (waga w której Mikołaj debiutował) wystartowało 23 zawodników. Była to najbardziej liczna kategoria wagowa.

Nasz uczeń wygrał 3 z 4 walk. Pierwszym pokonanym rywalem, poprzez położenie na łopatki, był zawodnik z Ukrainy. Mikołaj wygrał tu w drugiej rundzie. Kolejną walkę stoczył z zawodnikiem, którego dobrze znał z finału Mistrzostw Wielkopolski. Podobnie jak w lutym 2022 nasz reprezentant pokonał go przez przewagę techniczną 10:0! W półfinale Mikołaj zmierzył się z zawodnikiem z Karlina. Wygrał również przewagą techniczną 10:0 deklasując przeciwnika .

W finale Mikołaj przegrał z zapaśnikiem z Koszalina, jednym z najlepszych w Europie. Wszystkie wygrane walki nasz zawodnik skończył przed czasem, zdobywając tytuł  wicemistrza Międzynarodowych Mistrzostw Polski.