OLIVIA BURY Z KLASY SPORTOWEJ VII C ZWYCIĘŻCZYNIĄ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

praca Olivii Bury
Polski Komitet Olimpijski ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych pod nazwą „Co lubię? Sport lubię!”. Zadaniem uczniów było wyrażenie w formie pracy plastycznej odpowiedzi na pytanie „Co czuję, gdy uprawiam sport?” oraz dołączenie do pracy krótkiego tekstu.

Do konkursu zgłosiły się Olivia Bury VII c, Maja Olszewska V b oraz Patrycja Pietrzak V b. Wszystkie uczennice biorą udział z zajęciach sportowych z piłki siatkowej – Olivia uczęszcza do klasy sportowej o profilu piłki siatkowej, natomiast Maja i Patrycja biorą udział w SKS z piłki siatkowej.

W organizacji konkursu nie przeszkodziła edukacja zdalna, a jego przedłużenie (z 22.12.21 r. na 28.02.22 r.) spowodowało, że uczestnicy z całej Polski zyskali czas na przygotowanie prac przed feriami zimowymi lub po nich. Na konkurs przesłano ponad 1600 prac z prawie 500 szkół podstawowych z całej Polski. Połączenie tematyki sportu i sztuki spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów.

Wczoraj tj. 15.03.2022 zostały ogłoszone wyniki zwycięzców, a w gronie tych najlepszych znalazła się praca Olivii Bury 😉

 

Wszystkim gratulujemy talentu i wyobraźni, bo prace naszych siatkarek były naprawdę bardzo oryginalne 😉