8 maja obchodzimy kolejną rocznicę zakończenia II wojny światowej – katastrofy o niespotykanej wcześniej skali. Było to wydarzenie absolutnie wyjątkowe, które nie ma porównania z żadnym innym konfliktem w historii. Swoim rozmachem, ogromem zniszczeń i wciąż odczuwalnymi konsekwencjami sprawiło, że mimo upływu 81 lat od zakończenia, nadal budzi żywe emocje w kolejnych pokoleniach.
Wśród oddziałów broniących Ojczyzny był też nasz Patron, Wrzesiński 68. Pułk Piechoty. Swój szlak bojowy rozpoczął 1 września 1939 roku, a zakończył wraz z kapitulacją Warszawy, 28 września 1939 roku.
Przed jego pomnikiem uczniowie złożyli wiązankę kwiatów, upamiętniając bohaterów tamtych tragicznych lat 1939-1945. W uroczystości udział wziął Poczet Sztandarowy naszej szkoły.
Marek Tomaszewski