Świąteczna Kraina – oddział przedszkolny 0a

Renata Jakubowska
2 stycznia, 2024
Świąteczna Kraina

W czwartek – przed świętami – dzieci z oddziału przedszkolnego 0a odwiedziły Świąteczną Krainę w Promnie. Po przybyciu na miejsce przedszkolaków przywitały elfy – pomocnicy Mikołaja i zabrały w niezwykłą podróż. Po przejściu tunelu dzieci znalazły się
w sali zabaw, gdzie mogły skorzystać z dmuchanego zamku, wziąć udział w ubieraniu choinki oraz nakryć świąteczny stół.

Kolejnym punktem programu było pisanie listu do Mikołaja oraz układanie zimowych puzzli xxl. W „Elfi Warsztatach” przedszkolaki wykonały świecznik, który podczas świąt był ozdobą stołu. Nadszedł wreszcie czas na najważniejszy punkt programu, czyli spotkanie z Mikołajem. Po wejściu do pokoju Mikołaja przedszkolaki przywitały się, a następnie wyznały Mikołajowi, jakie są ich marzenia i co chcieliby znaleźć pod choinką.

Mikołaj uważnie wsłuchiwał się w wypowiedzi dzieci i częstował cukierkami, co zostało uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Ostatnim punktem programu były zabawy przy muzyce ”Śnieżna bitwa” oraz „Taniec Pingwina”. Na świątecznym jarmarku przedszkolaki mogły kupić pamiątki. Wyprawa do Świątecznej Krainy była bardzo udana i przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń.

Podczas pobytu w Świątecznej Krainie Mikołaj bardzo uważnie wsłuchiwał się w prośby dzieci, bo następnego dnia pod klasową choinką znalazły się prezenty.