Uroczyste pożegnanie absolwentów roku szkolnego 2021/22

Agnieszka Michalak, Mariola Cieślak and Roma Wróblewska
24 czerwca, 2022
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas ósmych odbyło się w Grzymisławicach, w Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Obecni byli: Pani Dyrektor Arleta Nowak, Pan Dyrektor Paweł Skrzypczak, zaproszeni goście: Pani Monika Wicher – Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Dariusz Jurewicz – Prezes Wrzesińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców oraz oczywiście Grono Pedagogiczne i absolwenci naszej szkoły wraz z rodzicami.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, hymnem i przekazaniem sztandaru przez klasy ósme klasie młodszej. Przemówienia wygłosiły Pani Dyrektor i Pani Monika Wicher. Uczniowie kolejno odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa ukończenia szkoły. Najpierw na scenę wraz z rodzicami wychodzili absolwenci, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Dumni rodzice otrzymali list gratulacyjny. Następnie zaproszeni zostali pozostali uczniowie. Były oczywiście podziękowania, życzenia i przede wszystkim wspomnienia. Każda klasa przygotowała prezentację ze swoimi zdjęciami, filmikami i wspomnieniami od klasy pierwszej do ósmej.

Nagrodzeni zostali również absolwenci działający w wolontariacie, w gazecie szkolnej „Jedynka”, samorządzie uczniowskim‚ English with Passion’, najlepsi sportowcy i artyści oraz uczniowie opiekujący się sztandarem szkoły.

Szczególne wyróżnienie otrzymał Jakub Furmanek z kl. VIII e – laureat wielu konkursów, m. in. Wojewódzkich Konkursów Języka Angielskiego i Języka Hiszpańskiego oraz Wojewódzkich Konkursów Matematycznego i Fizycznego. Z rąk Pana Prezesa Dariusza Jurewicza otrzymał nagrodę, a z rąk Pani Dyrektor Arlety Nowak wyróżnienie od społeczności szkolnej oraz statuetkę „Uczeń z Pasją”, która została wręczona po raz pierwszy w historii naszej szkoły.

Na koniec absolwenci rzucili swoimi biretami, aby pożegnać szkołę i przywitać wakacje.

Galę prowadzili konferansjerzy – w tej roli Jagoda Wróblewska z kl. VII h i Krzysztof Jankowski z kl. VII d. Swoimi występami uroczystość uświetnili uczniowie klas siódmych i ósmych: pięknym śpiewem – Antonina Jaworska z kl. 7g i Karolina Józwiak z kl. VIIIe, recytacją wierszy: Martyna Nawrocka i Zuzanna Zdunek – obie z kl. VII g oraz tańcami nowoczesnymi (solistki): Anna Kaminiecka i Marta Stasiak – obie z klasy VIIIe. Wszystkim artystom dziękujemy!

 

Absolwentom Anno Domini 2022 życzymy udanych wakacji i powodzenia w naborze do szkół ponadpodstawowych.

 

Dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości: Dyrekcji, p. Markowi Tomaszewskiemu, p. Dominice Staszak, p. Agnieszce Nowak i p. Bernardecie Witczak, p. Krzysztofowi Łyskowi, p. Małgorzacie Jędraszak oraz wychowawcom klas ósmych.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl