XXIV Rejonowe Zawody w Letnim Biathlonie

Aleksandra Wajler and Bogusław Koniuk
9 maja, 2024
biatlon letni

W poniedziałek 06.05.2024 r. reprezentacja naszej „Jedynki” brała udział w XXIV Rejonowych Zawodach w Letnim Biathlonie. Uczniowie biegali na czas w terenie płaskim (działki) ok. 1500m z dwukrotnym strzelaniem z KBKS 5,6 mm. Pierwsze strzelanie w postawie leżącej po przebiegnięciu około 600 m do krążków (5 o średnicy 11 cm – 5 szt. amunicji). Drugie strzelanie po przebiegnięciu pozostałej części trasy z postawy strzeleckiej leżącej (5 krążków – 5 szt. amunicji). Za niecelny strzał zawodnik otrzymywał 30 sekund kary czasowej doliczanej do biegu.

W klasyfikacji ogólnej klas 4-6 nasza drużyna zajęła II miejsce i w klasyfikacji klas 7-8 również II miejsce.

Naszą Szkołę reprezentowali: Maja Bury, Zuzanna Chuda, Franciszek Jaworski, Oliwia Szuba, Klaudia Kizierowska, Gabriela Starzyńska, Marcelina Muszyńska.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został Franciszek Jaworski (kategoria klas 7- 8).

Dokonano również ceremonii wręczenia nagród za Szkolną Powiatową Ligę Strzelecką: I miejsce zajęła Oliwia Szuba, III Zuzanna Chuda, a Miłosz Tomaszewski IV.