Zajęcia wychowania fizycznego z trenerami

admin
16 sierpnia, 2021
Klasa sportowa
Klasa sportowa

Uczniowie klas trzecich uczący się w naszej szkole mieli okazję zobaczyć jak wygląda lekcja wf-u prowadzona przez trenerów, którzy prowadzą klasy sportowe. Z wielką ochotą, zapałem i zaangażowaniem brali udział we wszystkich grach i zabawach zaprezentowanych przez nauczycieli.

Czy warto zapisać dziecko do klasy sportowej?

W życiu każdego z rodziców pojawia się moment, w którym muszą podjąć decyzję odnośnie dalszej edukacji swojego dziecka. Wiele osób zastanawia się nad wyborem klasy sportowej, jednak waha się czy jest to dobry wybór. Dlaczego warto wybrać klasę sportową? Oto kilka argumentów, które przekonają niezdecydowanych rodziców.

Dzieci potrzebują ruchu

Sport, nawet w tak dużej ilości (10 godzin zajęć tygodniowo), pozytywnie wpływa na stan zdrowia dziecka. Mimo dużego wysiłku, dziecko po takich zajęciach szybciej się uczy, gdyż czuje się pobudzonym – mózg jest lepiej dotleniony, dzięki czemu łatwiej skupić mu się na nauce.

Sport kształtuje charakter

Sport kształtuje charakter uczniów – stają się oni zmotywowani do działania, posiadają silną wolę i chęć samorealizacji. Dodatkowo, od młodych lat uczą się organizacji. Muszą tak zaplanować swoje obowiązki, by znaleźć czas także na przyjemności. Wyznaczają sobie cele w życiu i do nich dążą.

Szansa na sukces

Sport rozwija pasję dziecka, co w przyszłości może zaowocować tym, że będzie ono bardziej zmotywowane, a także nie będzie szukało odreagowania emocji w inny sposób. Skupienie się na sporcie sprawia także, że dziecko nie spędza całego wolnego czasu przed komputerem, co w dzisiejszych czasach jest sporym zagrożeniem.

Zdrowe nawyki

Dziecko uczy się pewnych zdrowych nawyków, które są przydatne podczas całego życia. Mimo ukończenia szkoły, takie osoby z chęcią spędzają czas na zewnątrz i uprawiają sporty – co wpływa na ich lepszy stan zdrowia. Nawyki z dzieciństwa procentują w dalszym życiu.

Kontakty towarzyskie

Klasy sportowe bardzo zbliżają uczniów – przyjaźnie powstają dzięki wspólnej pasji. Podczas wyjazdów, obozów, treningów i zawodów, dzieci uczą się obowiązku pomocy innym oraz współpracy.

Jeżeli są wśród naszych uczniów zainteresowani klasą sportową, prosimy rodziców o kontakt telefoniczny z trenerami:
Ilona Zielińska-Czubek 785 602 540
Maciej Lisiecki 724 575 876
Błażej Jaworski 662 076 067


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl