AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Anna Stanisławska
8 maja, 2022
przedstawienie
W dniu 05.05.2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Konstytucja z 1791 r. była jedną z najważniejszych ustaw w Polsce. Powszechnie przyjmuje się, że była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesna, spisana konstytucja.

Tę wyjątkową lekcję historii zaprezentowali uczniom z klas IV-VIII artyści z klasy VIa oraz VIIf. Dzięki nim wszyscy mogliśmy przypomnieć sobie wydarzenia i postaci związane z tym wyjątkowym dniem. Uczniowie obejrzeli także prezentację multimedialną, przedstawiającą ciekawostki z tamtego okresu.

Na akademii nie zabrakło także elementu ukraińskiego. Oleksandra Bratunova z VIIf, trzymając flagi polską i ukraińską, przypomniała wszystkim, że wolność nie jest dana raz na zawsze i czasem trzeba o nią walczyć. Poza tym 2 uczennice z klasy IVa zaśpiewały piosenkę w języku ukraińskim.

Część artystyczną przygotowały pani Anna Stanisławska oraz pani Małgorzata Stempniewicz a cudowną oprawę muzyczną zapewniła pani Roma Wróblewska.

Piękne wiersze, piosenki patriotyczne i wzruszające słowa towarzyszyły nam tego dnia, dzięki czemu mogliśmy poczuć, że to nasze wspólne święto.

Anna Stanisławska


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl