Festiwal Sztafet – Finał Wojewódzki

Iwona Nowak
6 października, 2022
W czwartek 6.10.2022r., na stadionie lekkoatletycznym Olimpii na poznańskim Golęcinie, odbył się Finał Wojewódzki Festiwalu Sztafet. Uczestnikami tych zawodów byli uczniowie szkół podstawowych i średnich podzieleni na kategorie wiekowe. Rywalizowali w sztafetach 4x100m, sztafetach szwedzkich (100, 200, 300 i 400m) oraz 4x400m. Biegi odbywały się w seriach na czas.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice najmłodszych roczników (2010 i młodsze), które uzyskały awans w zawodach rejonowych (zajęły tam 2 miejsce). Claudia Kępczyk, Zofia Pecyna, Maja Bury i Malwina Jasińska tworzyły sztafetę 4x100m i pojechały na zawody tego szczebla po naukę. Rywalizowały z zawodniczkami z całego województwa wielkopolskiego (m.in. z Piły, Poznania, Konina, Śremu, Ostrowa Wielkopolskiego, Wolsztyna) i ukończyły zawody na 10 miejscu. W swojej serii zajęły 3 miejsce. Były to zawody wysokiej rangi, więc naszym reprezentantkom należą się gratulacje (są o rok młodsze od swoich przeciwniczek!)