Srebrna Góra, 19 – 21 października 2022r.

Magdalena Wojciechowska
24 października, 2022

 

 

Nareszcie przyszedł ten dzień 19 października!!! Rozpoczęła się planowana od czerwca wycieczka uczniów klas piątych.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spływu pontonowego Przełomem Bardzkim. Była to wyprawa pięcioma meandrami Nysy Kłodzkiej, pradawną doliną, pomiędzy kolorowymi łąkami i wysokimi skałami otulonymi rozśpiewanym lasem, który od stuleci porasta zbocza Gór Bardzkich. Następnie w pokojach zagadek, poznaliśmy historię Dolnego Śląska, wykazując się sprytem, spostrzegawczością, logicznym myśleniem i przede wszystkim działaniem zespołowym. Po tak intensywnych przeżyciach, udaliśmy się na pyszną pizzę.
Kolejny dzień zaczęliśmy od spotkania z żołnierzem regimentu pruskiego, który zabrał nas na wyprawę śladami XVIII wiecznych fortów. Tutaj poznaliśmy historię największej górskiej twierdzy w Europie i wysłuchaliśmy opowieści o życiu w koszarach. Podczas zwiedzania Twierdzy Donjon, byliśmy świadkami wystrzału z broni czarnoprochowej. Wędrowaliśmy dróżkami leśnymi, aby dotrzeć na zajęcia alpinistyczne, na ściance wspinaczkowej oraz emocjonujący zjazd tyrolką. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i wystrzałem z armaty.
Finał naszej wycieczki, to odnalezienie 10 srebrnych talarów podczas gry terenowej.

Trzy dni pełne emocji, radości i nowych wyzwań!
Trochę historii, geografii i sportu, logicznego myślenia i samodzielności!

W wycieczce udział wzięli uczniowie klas piątych wraz z wychowawcami: Magdaleną Wojciechowską, Magdaleną Małek – Filipczak, Iloną Zielińską – Czubek i Dominiką Staszak – Stawicką.

 

Magdalena Wojciechowska


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl