Wycieczka krajoznawczo-turystyczna do Torunia

Anna Dziekan
24 października, 2022
Wycieczka do Torunia
W piątek, 21 października, uczniowie klas IV pod opieką pań: Anny Dziekan, Joanny Stępień, Marioli Regulskiej, Małgorzaty Kostera- Augustyniak, Eweliny Majchrzak oraz Pana Marcina Łuczaka uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Torunia.
Naszą wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od zwiedzania średniowiecznych murów obronnych i najciekawszego ich fragmentu – Krzywej Wieży. Legenda głosi, że wybudował ją rycerz zakonny, który miał jedną nogę dłuższą a drugą krótszą. Wąskimi uliczkami Torunia udaliśmy się następnie na Rynek Staromiejski. Podziwialiśmy Ratusz oraz Katedrę NMP i oczywiście zrobiliśmy sobie zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Chłopcy głaskali, a co odważniejsze dziewczynki całowały złote żabki – symbol Torunia – bo, jak głosi legenda, miało to przynieść im szczęście. Następnie udaliśmy się do Planetarium na seans filmowy „Wirująca Ziemia”. Tutaj dowiedzieliśmy się podstawowych informacji związanych z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi: jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd się biorą fazy Księżyca.
Następnym punktem wycieczki była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika. Podczas pobytu uczniowie nie tylko mogli zobaczyć, jak wyrabia się tradycyjne toruńskie pierniki, ale też wziąć czynny udział w ich powstawaniu. Własnoręcznie przygotowane wyroby stały się niepowtarzalną pamiątką z Torunia. Pogoda dopisała, dzień spędziliśmy bardzo intensywnie, ale do domów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.

Już planujemy kolejne wyjazdy…


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl