SUKCES W MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH!

Iwona Nowak and Aneta Knopkiewicz
20 października, 2021
zwycięzcy biegu na podium

20.10.2021r. dwie drużyny naszej szkoły wzięły udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych – Finał Województwa Wielkopolskiego, w ramach XXIII Wielkopolskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej (pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty).

Zawody odbyły się na terenie Hipodromu Wola w Poznaniu. Wzięło w nich udział 148 sztafet, czyli 888 zawodników. Zespoły składały się z sześciu zawodniczek lub zawodników danej kategorii, z których każdy pokonywał dystans, w zależności od kategorii, od 800 do 1200m. Teren był urozmaicony, a wyznaczona przez organizatorów trasa wymagająca – przede wszystkim pod względem wytrzymałości biegowej, siły i szybkości. Równie ważne było zaangażowanie oraz duch walki.

Młodszy zespół „Jedynki” (kategoria Igrzyska Dzieci) wystąpił w składzie: Adrian Kozera kl.5c, Filip Józwiak kl.5c, Mikołaj Komisarek kl.5c, Wojciech Szewczyk kl.4c, Franciszek Jaworski kl.6a i Aleks Piendyk kl.7a. Mimo tego, że naszym reprezentantom nie brakowało zaangażowania i ducha walki, rywale okazali się silniejsi a drużyna zajęła 33 miejsce.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystąpili: Bartosz Trzebiatowski kl.8c, Kacper Chałupniczak kl.8c, Adrian Konieczny kl.8c, Oliwier Zdziennicki kl.8d, Mateusz Kozubiński kl.8c i Mikołaj Palpuchowski kl.8c. Zespół spisał się rewelacyjnie – najlepiej w historii występów na tych zawodach – i był bardzo bliski medalu. Zabrakło naprawdę niewiele do przysłowiowego „pudła”. Drużyna uplasowała się na 4 miejscu, otrzymując grawerton i dyplom. Jest to bardzo duży sukces – w tej kategorii startowało 37 zespołów, reprezentantów całej Wielkopolski!  

GRATULACJE!!!


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl