MOJE DECYZJE, MOJA PRZYSZŁOŚĆ

Anna Zjeżdżałka and Mariola Cieślak
19 października, 2021
spotkanie z p.dyrektor

Dnia 19.10.2021 uczniowie z klas 8d i 8e wzięli udział w pierwszym z cyklicznych spotkań w ramach projektu z zakresu doradztwa zawodowego, który został skierowany do ósmoklasistów. Ma on na celu wywołanie refleksji dotyczących wyboru przyszłego zawodu dzięki spotkaniom z osobami, które już osiągnęły sukces w życiu zawodowym. Zapraszanymi osobami będą często absolwenci naszej szkoły lub osoby z nią blisko związane.

Pogadanki mają sprowokować naszą młodzież do przemyślenia „kim jestem?, czym się interesuję?, jaki zawód chcę wykonywać?”. Zbyt często nie wybieramy zawodu świadomie, tylko poddajemy się presji otoczenia, modzie na pewne profesje oraz stereotypom dotyczącym tzw. „dobrych” zawodów. W pracy spędzamy jedną trzecią naszego dorosłego życia. Ma ona znaczący wpływ na zaspokojenie wielu potrzeb, nie tylko tych ekonomicznych, ale także potrzebę samorealizacji. Warto więc, aby to, czym się zajmujemy, było zgodne z tym, kim jesteśmy, aby nasze wybory nie były podyktowane przypadkiem.

Podczas pierwszego spotkaniach, w ramach projektu, mogliśmy gościć Panią Dyrektor Arletę Nowak. Pani A. Nowak przedstawiła nam swoją ścieżkę zdobywania kwalifikacji zawodowych, drogę rozwoju zawodowego i własne doświadczenia związane w wyborem zawodu. Z niezwykłą uwagą uczniowie przysłuchiwali się opowieści, jak ciekawa i pasjonująca może być droga zawodowa i kiedy odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy, aby obrana droga jest tą, która sprawi satysfakcję?”. Było to również okazją do rozmowy z Panią Dyrektor, zadawania pytań i uzyskania cennych wskazówek. Ósmoklasiści ciekawi byli, czy praca z ludźmi jest satysfakcjonująca, jakie było największe osiągnięcie zawodowe naszej Pani Dyrektor, czy zna ona języki obce, czy jakie przedmioty szkolne należały do jej ulubionych, a za którymi nie przepadała.

Kolejne spotkania przed nami. Mamy nadzieję, iż będą one równie ciekawe i inspirujące. A kim będzie kolejny zaproszony gość? Dowiemy się tego niebawem.


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl