ZAPASY – KOLEJNE SUKCESY NASZEGO UCZNIA

Mariola Cieślak
19 października, 2022
W sobotę 15 października 2022 roku nasz uczeń Mikołaj Przyjemski z klasy 8d wziął udział w ,,Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików – zapasy styl wolny region A”. W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 15 klubów. Mikołaj wystartował w kategorii wagowej do 57 kg, gdzie startowało 22 zawodników (najbardziej liczna kategoria wagowa).

W pierwszej walce nasz zapaśnik zmierzył się z zawodnikiem reprezentującym klub ,,Agros Żary” wygrywając w pierwszej rundzie przez przewagę techniczną 10:0. W drugiej walce trafił na zawodnika z Krotoszyna, którego pokonał przez położenie na łopatki. W trzeciej walce nie poszło już tak dobrze. Mikołaj stoczył walkę z zawodnikiem z Koszalina podczas której naderwał pachwinę i doznał kontuzji barku. Kolejne walki, mimo bólu, nasz zawodnik kończył sukcesem. Jednak w walce o 3 miejsce trafił na mistrza Polski w zapasach stylu klasycznym. Do przerwy przegrywał 8:2 jednak w 2 rudzie odrobił straty. Ból barku uniemożliwiał naszemu uczniowi łapanie chwytów, a pachwina ograniczała szybkość nóg.

Ostatecznie po równej walce Mikołaj przegrał 10:8 zajmując 5 miejsce w swojej kategorii i wygrywając 4 z 6 walk. Ponownie udowodnił, że należy już  do czołówki zapaśników w Polsce.

[M. Cieślak]


Kontakt

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni im. 68. Wrzesińskiego Pułku Piechoty

Phone

+48 (61) 61 436 01 64

 

Email

ssp-1@wrzesnia.pl